Jdi na obsah Jdi na menu

Muž vzal zbraň a svého švagra popravil

23. 10. 2012

 Muž vzal zbraň a svého švagra popravil

Ve čtvrtek 18. října 2012 kolem půl třetí odpoledne došlo v obci Štítná nad Vláří k násilnému činu. „Asi jsem zabil Frantu," uvedl do telefonu muž své manželce. Šokovaná žena v tu chvíli tušila, že se stalo něco vážného, ale slovům svého muže až do poslední chvíle nevěřila. Dokud se nepřesvědčila na vlastní oči.

Tělo třiapadesátiletého F. H. leželo podle informací policistů na zemi na zahradě, u rodinného domu, kde žil se svou rodinou. Lékařské pomoci nebylo třeba. Chladnokrevnou vraždou skončila léta plná nenávisti dvou mužů

„V osudný den přišel muž do Štítné ke své sestře. Už na zahradě se potkal se svým švagrem a začaly výčitky a hádky. Pachatel své budoucí oběti vyčítal, že se údajně nestará dobře o svou rodinu a že příliš pije alkohol," uvedla k případu mluvčí zlínských policistů Jana Macalíková.

Padaly nadávky i výhružky, až do chvíle, než pachatel odešel do jednoho z pokojů, ve kterém pod polštářem schovával perkusní revolverem, který držel nelegálně.

„Svého švagra pak doslova popravil. Střelil ho jednou ranou z revolveru přímo do hlavy. Jakmile mu došlo, co udělal, začal volat záchranáře i policii, ale vzhledem k výpadku sítě se mu to nepodařilo," popsala událost mluvčí.

Dovolal se až své ženě. Nenáviděného švagra se sice zbavil, výčitek ale nikoliv. „Pachatel pořád opakoval jen to, že je mu to líto a omlouval se. Zpytovat svědomí bude moct možná až dvacet let," dodala Jana Macalíková.

Právě takový trest mu hrozí za vraždu - úmyslné usmrcení s rozmyslem. Pachatel je nyní ve vazbě.

Info : www.regionvalassko.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář